fbpx

O MNIE

Nazywam się Marta Żminkowska. Z wykształcenia jestem prawnikiem, z zamiłowania przedsiębiorcą. Od ponad 7 lat prowadzę własną firmę, wcześniej byłam managerem jednej z największych sieci biur wirtualnych w Polsce. Przez ostatnie kilka lat miałam okazję uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach biznesowych związanych zarówno z branżą prawną, jak i m.in. nieruchomościami. Zajmuję się obsługą prawną i doradztwem biznesowym i dla małych i średnich firm.

Jestem założycielską i Partnerem Zarządzającym w firmie prawniczej StillWell Polska.

Od samego początku mojej przygody z biznesem miałam okazję poznać wiele przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych, które prowadzą własne biznesy lub rozważają taką decyzję, lub tych które świetnie realizują się w pracy na etacie.

Niezmiennie fascynuje mnie to, jak ogromny potencjał tkwi w kobietach. Jesteśmy świetnymi organizatorkami, posiadamy ogromną intuicję i empatię, której mężczyźni mogą nam tylko pozazdrościć.

Niestety nadal wiele kobiet nie docenia drzemiących w nich umiejętności i nawet mając dobry pomysł na biznes, nie próbuje go nawet realizować. Ile razy to słyszałam… “Ale ja się nie znam”. “Nie wiem o co chodzi z tym zusem, kasą fiskalną i tymi wszystkimi podatkami”. “Przecież w Polsce to się nie da prowadzić własnego biznesu”. “A jak się nie uda?”. A co jeśli się uda? Prowadzenie firmy to nie jest wiedza tajemna. Można się tego nauczyć, jeśli tylko chcesz. Jestem tutaj po to, by pokazać Ci jak.
 
Dlatego właśnie stworzyłam inicjatywę Kobieta i Biznes, która ma wspierać kobiecą przedsiębiorczość na wielu płaszczyznach, a przede wszystkim dawać praktyczną i rzetelną wiedzę związaną z prowadzeniem firmy. Na co dzień pracuję z przedsiębiorcami doradzając im od strony prawnej oraz biznesowej jak założyć i rozwijać swoją firmę. Zajmujemy się aspektami prawnymi ale także podatkowymi, finansowymi czy księgowymi, tworzymy strategie rozwoju przedsięwzięć i planujemy krok po kroku, jak sprawić aby Twoja firma odniosła sukces. Dobrze funkcjonujący biznes, to taki, który oparty jest na mocnych podstawach.
 
Prowadzę także szkolenia i warsztaty o tematyce prawnej oraz biznesowej, chętnie angażuję się we wszelkiego rodzaju inicjatywy wspierające kobiecą przedsiębiorczość oraz poszerzające świadomość prawną w społeczeństwie.
 
Jaki jest mój cel? Chcę pokazać kobietom, że stworzenie świetnego biznesu nie jest kwestią przypadku albo nadprzyrodzonych umiejętności. To przede wszystkim wiedza, praktyka i …. setki popełnionych błędów, których doświadczył każdy przedsiębiorca. Wierzę, że warto wykorzystać swój potencjał i zaryzykować, mimo początkowych obaw, gdyż prowadzenie własnej firmy to oprócz ciężkiej pracy ogrom satysfakcji i niesamowite możliwości rozwoju.
 
Jeśli i Ty podjęłaś już decyzję o tym, że chcesz stworzyć świetnie działającą firmę, koniecznie zostań ze mną na dłużej. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy miały okazję poznać się osobiście!