fbpx

O mnie

Marta Żminkowska

O mnie

Nazywam się Marta Żminkowska. Z wykształcenia jestem prawnikiem, z zamiłowania przedsiębiorcą. Od ponad 5 lat prowadzę własną firmę, wcześniej byłam managerem jednej z największych sieci biur wirtualnych w Polsce. Przez ostatnie kilka lat miałam okazję uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach biznesowych związanych zarówno z branżą prawną, jak i m.in. nieruchomościami. Obecnie od ponad roku rozwijam z sukcesem projekt związany z branżą kryptowalut i konstrukcją zaawansowanego sprzętu komputerowego. Równolegle zajmuję się również doradztwem biznesowym i świadczeniem usług compliance dla małych i średnich firm.

Od samego początku mojego biznesu miałam okazję poznać wiele przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych, które prowadzą własne biznesy lub rozważają taką decyzję, lub tych które świetnie realizują się w pracy na etacie.

Niezmiennie fascynuje mnie to, jak ogromny potencjał tkwi w kobietach. Jesteśmy świetnymi organizatorkami, posiadamy ogromną intuicję i empatię, której mężczyźni mogą nam tylko pozazdrościć. Niestety nadal wiele kobiet nie docenia drzemiących w nich umiejętności i nawet mając dobry pomysł na biznes, nie próbuje go nawet realizować. Ile razy to słyszałam… “Ale ja się nie znam”. “Nie wiem o co chodzi z tym zusem, kasą fiskalną i tymi wszystkimi podatkami”. “Przecież w Polsce to się nie da prowadzić własnego biznesu”. “A jak się nie uda?”. A co jeśli się uda? Prowadzenie firmy to nie jest wiedza tajemna. Można się tego nauczyć, jeśli tylko chcesz. Jestem tutaj po to, by pokazać Ci jak.

Jeżeli natomiast masz świetny pomysł na biznes i Twój entuzjazm sprawia, że żadne przeszkody Ci nie straszne, to również jest miejsce dla Ciebie. Dobrze funkcjonujący biznes, to taki, który oparty jest na mocnych podstawach, także tych prawnych.

Nie prowadzisz własnej firmy i nie masz nawet takiego zamiaru? To miejsce jest także dla Ciebie. Świadomość prawna to coś, czego potrzebuje każdy z nas w życiu codziennym – podpisując umowę na telefon czy kupując swój wymarzony dom.

Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zwiększanie świadomości prawnej kobiet, jak również pokazanie, że warto wykorzystać swój potencjał i zaryzykować, mimo początkowych obaw.

To właśnie z tego powodu powstało to miejsce, które ma motywować, informować o istotnych kwestiach prawnych i biznesowych, inspirować. A przede wszystkim łączyć, zarówno kobiety, które już prowadzą swoje firmy jak i te, które dopiero o tym marzą. Dla mnie prowadzenie własnej firmy to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja, zaangażowanie, wiedza i rozwój. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie. I nigdy więcej nie podpiszesz umowy bez jej przeczytania. 

Moja misja

Wiem, że przepisy prawa są często niezrozumiałe dla zwykłych obywateli. Wiem, że system prawa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Jednak każdy z nas ma styczność z prawem praktycznie każdego dnia, a jak wiadomo, jego nieznajomość nie zwalnia nas ze skutków naszej niewiedzy. 

Uważam, że bez względu na to czy prowadzimy własną firmę, pracujemy na etacie, czy na co dzień zajmujemy się malowaniem obrazów, powinniśmy mieć podstawową wiedzę w zakresie naszych praw i obowiązków. Tę wiedzę staram się przekazywać każdego dnia osobom, z którymi pracuję.