fbpx

O mnie

Marta Żminkowska

O mnie

Nazywam się Marta Żminkowska. Z wykształcenia jestem prawnikiem, z zamiłowania przedsiębiorcą. Od ponad 5 lat prowadzę własną firmę, wcześniej byłam managerem jednej z największych sieci biur wirtualnych w Polsce. Przez ostatnie kilka lat miałam okazję uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach biznesowych związanych zarówno z branżą prawną, jak i m.in. nieruchomościami. Obecnie od ponad roku rozwijam z sukcesem projekt związany z branżą kryptowalut i konstrukcją zaawansowanego sprzętu komputerowego. Równolegle zajmuję się również obsługą prawną, doradztwem biznesowym i świadczeniem usług compliance dla małych i średnich firm.

Od samego początku mojej przygody z biznesem miałam okazję poznać wiele przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych, które prowadzą własne biznesy lub rozważają taką decyzję, lub tych które świetnie realizują się w pracy na etacie.

Niezmiennie fascynuje mnie to, jak ogromny potencjał tkwi w kobietach. Jesteśmy świetnymi organizatorkami, posiadamy ogromną intuicję i empatię, której mężczyźni mogą nam tylko pozazdrościć. Niestety nadal wiele kobiet nie docenia drzemiących w nich umiejętności i nawet mając dobry pomysł na biznes, nie próbuje go nawet realizować. Ile razy to słyszałam… “Ale ja się nie znam”. “Nie wiem o co chodzi z tym zusem, kasą fiskalną i tymi wszystkimi podatkami”. “Przecież w Polsce to się nie da prowadzić własnego biznesu”. “A jak się nie uda?”. A co jeśli się uda? Prowadzenie firmy to nie jest wiedza tajemna. Można się tego nauczyć, jeśli tylko chcesz. Jestem tutaj po to, by pokazać Ci jak.

Dlatego właśnie stworzyłam inicjatywę Kobieta i Biznes, która ma wspierać kobiecą przedsiębiorczość na wielu płaszczyznach, a przede wszystkim dawać praktyczną i rzetelną wiedzę związaną z prowadzeniem firmy. Na co dzień pracuję z przedsiębiorcami doradzając im od strony prawnej oraz biznesowej jak założyć i rozwijać swoją firmę. Zajmujemy się aspektami prawnymi ale także podatkowymi, finansowymi czy księgowymi, tworzymy strategie rozwoju przedsięwzięć i planujemy krok po kroku, jak sprawić aby Twoja firma odniosła sukces. Dobrze funkcjonujący biznes, to taki, który oparty jest na mocnych podstawach.

Prowadzę także szkolenia i warsztaty o tematyce prawnej oraz biznesowej, chętnie angażuję się we wszelkiego rodzaju inicjatywy wspierające kobiecą przedsiębiorczość oraz poszerzające świadomość prawną w społeczeństwie. 

Jaki jest mój cel? Chcę pokazać kobietom, że stworzenie świetnego biznesu nie jest kwestią przypadku albo nadprzyrodzonych umiejętności. To przede wszystkim wiedza, praktyka i …. setki popełnionych błędów, których doświadczył każdy przedsiębiorca. Wierzę, że warto wykorzystać swój potencjał i zaryzykować, mimo początkowych obaw, gdyż prowadzenie własnej firmy to  oprócz ciężkiej pracy ogrom satysfakcji i niesamowite możliwości rozwoju.

Jeśli i Ty podjęłaś już decyzję o tym, że chcesz stworzyć świetnie działającą firmę, koniecznie zostań ze mną na dłużej. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy miały okazję poznać się osobiście!

Moja misja

Wiem, że przepisy prawa są często niezrozumiałe dla zwykłych obywateli. Wiem, że system prawa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Jednak każdy z nas ma styczność z prawem praktycznie każdego dnia, a jak wiadomo, jego nieznajomość nie zwalnia nas ze skutków naszej niewiedzy. 

Uważam, że bez względu na to czy prowadzimy własną firmę, pracujemy na etacie, czy na co dzień zajmujemy się malowaniem obrazów, powinniśmy mieć podstawową wiedzę w zakresie naszych praw i obowiązków. Tę wiedzę staram się przekazywać każdego dnia osobom, z którymi pracuję.